Lokalizacja

Lokalizacja domków i atrakcje regionu

Nasze domki powstają w Wiciu – małej wiosce położonej w woj. zachodniopomorskim (pow. sławieński, gm. Darłowo), która słynie nie tylko z malowniczych, nadmorskich krajobrazów i wszechobecnego spokoju, ale również z bogactwa przyrody. Wicie to obszar objęty unijnym programem ochrony środowiska NATURA 2000.

Plaża w Wiciu

Z naszego kompleksu w zaledwie kilka minut (200 m) będzie można dojść do niezatłoczonej (nawet w wysokim sezonie), piaszczystej plaży z wydmami porośniętymi sosnowym lasem. Wietrzne, środkowe wybrzeże Bałtyku sprzyja powstawaniu bryzy morskiej. W powietrzu obficie unoszą się cząsteczki soli jodu, bromu, selenu, cynku i magnezu. To idealne warunki klimatyczne dla osób zmagających się z chorobami układu oddechowego, odpornościowego, nerwowego i krążenia oraz dla alergików.

Jezioro Kopań

W pobliżu kompleksu znajduje się duże (pow. niemal 900 ha), naturalne jezioro Kopań, które przyciąga amatorów sportów wodnych z całej Polski. Jest ono stosunkowo płytkie. Od Bałtyku jezioro oddziela wąski pas lądu, dlatego panują na nim bardzo dobre warunki do windsurfingu, żeglowania oraz wędkarstwa (pozwolenie na wędkowanie można wykupić na miejscu).

Atrakcje Wicia

W Wiciu panuje zupełnie inna atmosfera niż w słynnych, nadbałtyckich kurortach. Wioska stanowi fragment chronionego Koszalińskiego Pasa Nadmorskiego. Otaczają ją lasy. Zazwyczaj jest tu bardzo spokojnie. Mieszkańcy prowadzą gospodarstwa rolne, dlatego Wicie obfituje w regionalne przysmaki. Malownicze tereny zachęcają do długich spacerów, uprawiania joggingu i nordic walking oraz jazdy na rowerze. Wypoczywając w Wiciu z dziećmi, warto odwiedzić Mini ZOO przy ul. Morskiej, gdzie żyje ponad 50 gatunków zwierząt. www.mini-zoo-wicie.manifo.com

Jarosławiec

Zaledwie 6 km dzieli wioskę Wicie od Jarosławca. Popularny, nadmorski kurort słynie ze swoich pięknych plaż, zabytkowej, XIX-wiecznej latarni morskiej, tradycyjnej przystani rybackiej oraz Muzeum Bursztynu, które wprowadza zwiedzających w magiczny świat bałtyckiego minerału www.muzeumbursztynu.pl. W Jarosławcu znajduje się także duży, nowoczesny aquapark "Panorama Morska" ze sztuczną grotą z wodospadami - www.panorama-morska.pl/aquapark.

Okolice Wicia

Pobliskie Darłowo (15 km) oferuje moc atrakcji miłośnikom zwiedzania. Znajduje się tu m.in. Zamek Książąt Pomorskich, kościół Mariacki oraz kościół Św. Gertrudy. Kawałek dalej, w Darłówku, czeka Park Wodny JAN www.parkwodny.net. W oddalonej o 14 km wiosce Krupy znaleźć można Park Edukacji i Rozrywki Leonardia www.leonardia.pl – królestwo gier drewnianych, pochodzących z całego świata. Warto również udać się na wycieczkę do Słupska (ok. 45 km), a po drodze odwiedzić Dolinę Charlotty www.zoo.charlotta.pl/zoo-charlotta z ZOO i fokarium.

Specyficzny mikroklimat regionu oraz liczne atrakcje w okolicy pozwolą Ci wyciszyć się, odzyskać spokój i obudzić nowe pokłady energii.