Lokalizacja

Lokalizacja domków i atrakcje regionu

Nasze ośrodki zlokalizowane są w Wiciu, miejscowości położonej w woj. zachodniopomorskim (pow. sławieński, gm. Darłowo), która słynie nie tylko z malowniczych, nadmorskich krajobrazów, ciszy i spokoju, ale również z bogactwa przyrody, zarówno flory jak i fauny. Wicie to obszar objęty unijnym programem ochrony środowiska NATURA 2000.

Rodzinny
wypoczynek
w Wiciu

W nadbałtyckiej miejscowości Wicie, tuż przy plaży, stworzyliśmy dwa kompleksy domków wolnostojących na wynajem - w sumie 37 budynków.

Dowiedz się więcej

Lokalizacja obiektu

Plaża w Wiciu

Z naszych kompleksów wypoczynkowych w zaledwie kilka minut (200 m) można dojść do niezatłoczonej (nawet w wysokim sezonie), piaszczystej plaży z wydmami porośniętymi sosnowym lasem. Wietrzne, środkowe wybrzeże Bałtyku sprzyja powstawaniu bryzy morskiej. W powietrzu obficie unoszą się cząsteczki soli jod, bromu, selenu, cynku i magnezu. To idealne warunki klimatyczne dla osób zmagających się z chorobami układu oddechowego, odpornościowego, nerwowego i krążenia oraz dla alergików.

Jezioro Kopań

W pobliżu kompleksów znajduje się duże (pow. niemal 900 ha), naturalne jezioro Kopań, które przyciąga amatorów sportów wodnych z całej Polski i jest rajem dla wszystkich wędkarzy. Jest ono stosunkowo płytkie. Od Bałtyku jezioro oddziela wąski pas lądu, dlatego panują na nim bardzo dobre warunki do windsurfingu, żeglowania oraz wędkarstwa (pozwolenie na wędkowanie można wykupić na miejscu).

Atrakcje Wicia

W Wiciu panuje zupełnie inna atmosfera niż w słynnych, nadbałtyckich kurortach. Wioska stanowi fragment chronionego Koszalińskiego Pasa Nadmorskiego. Otaczają ją lasy. Zazwyczaj jest tu bardzo spokojnie. Mieszkańcy prowadzą gospodarstwa rolne, dlatego Wicie obfituje w regionalne przysmaki. Malownicze tereny zachęcają do długich spacerów, uprawiania joggingu i nordic walking oraz jazdy na rowerze. Dla osób aktywnych w centrum miejscowości dostępna jest siłownia na wolnym powietrzu, a dla dzieci - Miejski Plac Zabaw. Wypoczywając w Wiciu z dziećmi, warto odwiedzić również Mini ZOO przy ul. Morskiej, gdzie żyje ponad 50 gatunków zwierząt. www.mini-zoo-wicie.manifo.com

Jarosławiec

Zaledwie 6 km dzieli wioskę Wicie od Jarosławca. Popularny, nadmorski kurort słynie ze swoich pięknych plaż, zabytkowej, XIX-wiecznej latarni morskiej, tradycyjnej przystani rybackiej oraz Muzeum Bursztynu, które wprowadza zwiedzających w magiczny świat bałtyckiego minerału www.muzeumbursztynu.pl. W Jarosławcu znajduje się także duży, nowoczesny aquapark "Panorama Morska" ze sztuczną grotą z wodospadami - www.panorama-morska.pl/aquapark. Natomiast dla entuzjastów sportów motorowych dostępny jest tor kartingowy Kormoran.

Okolice Wicia

Pobliskie Darłowo (15 km) oferuje moc atrakcji miłośnikom zwiedzania. Znajduje się tu m.in. Zamek Książąt Pomorskich, kościół Mariacki oraz kościół Św. Gertrudy. Kawałek dalej, w Darłówku, czeka Park Wodny JAN www.parkwodny.net. W oddalonej o 14 km wiosce Krupy znaleźć można Park Edukacji i Rozrywki Leonardia www.leonardia.pl – królestwo gier drewnianych, pochodzących z całego świata.

Warto również udać się na wycieczkę do Słupska (ok. 45 km), a po drodze odwiedzić Dolinę Charlotty www.zoo.charlotta.pl/zoo-charlotta z ZOO i fokarium oraz stadniną koni, parkiem linowym i słynnym amfiteatrem. Ze względu na swoje walory historyczne, nie można także pominąć Muzeum Kultury Ludowej Pomorza w Swołowie i jego Zagrody "Albrechta".

Dla smakoszy ryb obowiązkowym punktem jest Muzeum Śledzia w Ustce znajdujące się w zagrodzie z 1832 r. oraz gospoda, gdzie można spróbować wielu lokalnych specjałów - także tych ze śledzi. W tej samej miejscowości warto również zawitać do wielokrotnie nagradzanej pasieki Wędrowna Barć, by zaopatrzyć się w słój z pysznym złotym specjałem.

Ciekawym wyborem dla miłośników tras rowerowych jest Szlak Wiatraków przebiegający przez cztery nadmorskie miejscowości: Darłowo, Cisowo, Kopań i Wicie. Jego długość to 13 km i jest zaliczany do tras łatwych. Szlak ten miejscami łączy się ze Szlakiem Zabytków Średniowiecza, zwanego Szlakiem Cystersów, którego trasa liczy ponad 100 km i pozwala na zobaczenie wielu ciekawych zamków i kościołów z tamtego okresu.

Specyficzny mikroklimat regionu oraz liczne atrakcje w okolicy pozwolą Ci wyciszyć się, odzyskać spokój i obudzić nowe pokłady energii.